Video: Potřásl rukou, pak rychle udeřil. Macron dostal od muže v davu facku

ČTK ČTK
8. 6. 2021 15:46
Francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý na setkání s veřejností v departementu Drôme dostal od jednoho z přihlížejících facku. Macron přicházel k davu za zábranami, podával si ruce s lidmi a jeden muž mu nejprve přátelsky rukou potřásl. Poté ho ale stiskl a druhou rukou uhodil do tváře. Jeho dalším pokusům o zfackování hlavy státu zabránila ochranka.
Muž vrazil francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi facku. | Video: Twitter/AlexpLille

Elysejský palác potvrdil pravdivost videa z incidentu, které zveřejnila stanice BFM TV.

Prezident Macron minulý týden zahájil šestitýdenní domácí turné, při němž si chce podle Elysejského paláce "sáhnout na tep" Francie, která se právě vynořuje z krize způsobené pandemií covidu-19.

Ke střetu došlo v obci Tain-l'Hermitage před střední hotelovou školou, kterou Macron navštívil. Ačkoliv na videu situace vypadá jako zásah, spolupracovníci prezidenta podle agentury AFP trvají na tom, že šlo jen o "pokus o facku". Policie zadržela v souvislosti s napadením dva muže.

Francouzský prezident se v tyto dny snaží zapůsobit na voliče před nadcházejícími místními volbami a také před soubojem o prezidentský úřad plánovaným na příští rok, píší francouzská média.

 

Právě se děje

Další zprávy