Skrýt rakety mezi civilisty. Izraelská armáda zveřejnila video ze zásahu proti Hamásu

bb bb
19. 5. 2021 19:07
Izraelská armáda se snaží přesvědčit veřejnost důkazy, že palestinský Hamás ukrývá rakety mířící na židovský stát v budovách, ve kterých žijí obyčejní obyvatelé Pásma Gazy. Izraelci tvrdí, že podle mezinárodního práva je civilní zástavba používaná pro vojenské účely legitimním vojenským cílem.
Izraelský pilot právě menším zásahem odkryl raketomet radikálů z Hamásu. | Video: Twitter/Israel Defense Forces

Na oficiálním videu Izraelských obranných sil má být vidět útok na raketomet uprostřed civilní zástavby. Pilot dostává rozkaz neútočit, dokud se civilisti neevakuují.

Poté menším úderem odkryje raketové silo. Hlavním úderem ho následně zničí. Pilot je při komunikaci s velením překvapený, jak silný je vedlejší výbuch samotného raketometu.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Dálnice D11 u Prahy bude uzavřená kvůli komplikacím při demolici mostu až do rána

Kvůli komplikacím při demolici mostu přes D11 u Prahy se zpozdí zprovoznění komunikace avizované dříve na 18:00. Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) se provoz na dálnici obnoví až v pondělí ráno. Práce na bourání mostu ztěžuje velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy