Nejmocnější ženou světa je Obamová. Merkelová propadla

Zahraničí Zahraničí
7. 10. 2010 7:42
Forbes změnil kritéria a německá kancléřka skončila mimo medailové posty
Foto: Reuters

New York - První dáma Spojených států Michelle Obamová je nejmocnější ženou světa. Alespoň podle magazínu Forbes.

"Zařídila si pozici první dámy po svém, ale i tak zůstala populární," zdůvodnila verdikt viceprezidentka časopisu Moira Forbesová.

Druhé místo patří ředitelce potravinářského koncernu Kraft Foods Irene Rosenfeldové. Třetí populární moderátorce Oprah Winfreyové.

Loňská vítězka - německá kancléřka Angela Merkelová - skončila až čtvrtá. První pětku uzavírá šéfka americké diplomacie Hillary Clintonová.

Časopis letos pozměnil pravidla hodnocení. Zatímco do loňska kladl důraz na majetek a reálnou moc, letos dostaly přednost tvůrčí vliv a podnikavost. Právě kvůli tomu doznal žebříček tak výrazných změn.

Loni se totiž za německou kancléřkou umístila Sheila Bairová, předsedkyně americké agentury Federal Deposit Insurance Corp., která poskytuje krytí vkladů.

Naproti tomu první dáma Spojených států uzavírala čtvrtou desítku žebříčku.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy