Harrisová přepsala historii. Dcera imigrantů se stane první viceprezidentkou USA

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
7. 11. 2020 19:25
Kamala Harrisová bude první viceprezidentkou v dějinách USA, navíc první ženou tmavé pleti na této pozici. Šestapadesátiletá právnička, která nyní přepsala historii, působila jako senátorka za stát Kalifornie a sama usilovala o kandidaturu na prezidentku za Demokratickou stranu. Dcera Indky a Jamajčana se stane nejvýše postavenou političkou ve Spojených státech.
Kamala Harrisová.
Kamala Harrisová. | Foto: Reuters

Trumpova kritička

V debatě viceprezidentských kandidátů s Mikem Pencem Harrisová kritizovala přístup administrativy Donalda Trumpa k pandemii nemoci covidu-19. Označila ho za největší selhání americké vlády v dějinách. Prezidenta také kritizovala třeba za to, že při debatách odmítal odsoudit skupiny hlásající bělošskou nadřazenost.

Ostře se také postavila proti restriktivním migračním dekretům prezidenta Trumpa.

Donald Trump o ní pak v jednom rozhovoru mluvil jako o "monstru". Kritizoval také její plány a postoje, které podle něj zahrnují zvyšování daní, snižování výdajů na armádu, "socialistický přístup" ke zdravotnictví či odpor k fosilním palivům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy