Nejméně deset mrtvých po násilí ve venezuelské věznici. Střetly se tam gangy

ČTK ČTK
31. 12. 2019 22:44
Nejméně deset vězňů přišlo o život během střetů mezi gangy působícími v detenčním zařízení na severozápadě Venezuely. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na nevládní organizaci, hájící práva vězňů.
Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek. | Foto: Shutterstock

"Válka gangů v detenčním středisku Cabimas ve státu Zulia si vyžádala nejméně deset mrtvých," uvedla organizace Una Ventana a la Libertad (Okno na svobodu) o střetech, které se odehrály v pondělní večer. Venezuelské úřady podle tiskové agentury AFP na události dosud oficiálně nereagovaly. 

Věznice ve Venezuele bývají přeplněné, ovládají je kriminální gangy, obchodující s drogami. Země navíc prochází hlubokou krizí, ve které se opozice snaží přinutit autoritářského prezidenta Nicoláse Madura k rezignaci. V zemi není dostatek potravin a léků, časté jsou také výpadky elektrické energie.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy