Nejméně deset mrtvých po násilí ve venezuelské věznici. Střetly se tam gangy

ČTK ČTK
31. 12. 2019 22:44
Nejméně deset vězňů přišlo o život během střetů mezi gangy působícími v detenčním zařízení na severozápadě Venezuely. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na nevládní organizaci, hájící práva vězňů.
Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek. | Foto: Shutterstock

"Válka gangů v detenčním středisku Cabimas ve státu Zulia si vyžádala nejméně deset mrtvých," uvedla organizace Una Ventana a la Libertad (Okno na svobodu) o střetech, které se odehrály v pondělní večer. Venezuelské úřady podle tiskové agentury AFP na události dosud oficiálně nereagovaly. 

Věznice ve Venezuele bývají přeplněné, ovládají je kriminální gangy, obchodující s drogami. Země navíc prochází hlubokou krizí, ve které se opozice snaží přinutit autoritářského prezidenta Nicoláse Madura k rezignaci. V zemi není dostatek potravin a léků, časté jsou také výpadky elektrické energie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy