Nejméně 9 obětí výbuchů náloží v hotelech v Jakartě

Zahraničí Zahraničí
17. 7. 2009 8:30
Nejméně devět lidí přišlo o život při výbuších bomb v hotelech Jakartě. Zraněných z luxusních hotelů Ritz-Carlton a Marriott je na padesát
Před hotelem Marriott po výbuchu
Před hotelem Marriott po výbuchu | Foto: Zahraničí

Jakarta - Nejméně devět lidí přišlo o život při výbuších bomb ve dvou hotelech v indonéské Jakartě. Z toho minimálně čtyři mrtví jsou podle indonéských zdrojů cizinci. Zraněných z luxusních hotelů Ritz-Carlton a Marriott je na padesát, několik z nich je ve vážném stavu.

Průčelí Ritzu je značně poškozené. Mrtví jsou podle dostupných informací z Marriottu. Dvě bomby explodovaly přibližně pět minut po sobě před osmou ráno tamního času. Oběti ani zranění z řad Čechů nejsou hlášeny. K útokům se zatím nikdo nepřihlásil, píše BBC.

Někteří svědci si myslí, že bomby explodovaly v přízemních restauracích hotelů. Popisují ohlušující výbuch a zraněné i mrtvé ležící na zemi. Lidé také líčí, jak rozbité sklo z oken budov po detonacích zasypalo ulice.

V Marriottu našli po útoku zasahující policisté nevybuchlou nálož.

Hotel Marriott v Jakartě byl terčem teroristického útoku již v roce 2003.  Úřady z něj obvinili  skupinu Jemaah Islamiyah operující v celé Jihovýchodní Asii. Tehdy tam při explozi zahynulo 12 lidí. Skupina je napojena na Al-Káida.

V hotelu Ritz-Carlton měl od soboty pobývat anglický fotbalový tým Manchester United, který se do Jakarty chystal na exhibiční utkání.

Čtěte více: Manchester unikl teroristům, v Jakartě hrát nebude

 

Právě se děje

Další zprávy