Obrazem: V metru jezdili dvojníci Trumpa a Kim Čong-una. Tady jsou nejzábavnější fotky roku 2017

Dvojníci Kim Čong-una a Donalda Trumpa.
I takhle může vypadat divadelní představení. Třeba to, které vypráví o bouřlivém životě Caitlin Thomasové - manželky velšského básníka Dylana Thomase. Jejich sňatek byl plný alkoholu i nevěry. Příběh Caitlin ztvárnili umělci ve skotském Edinburghu.
Zdolávání skal po svém. Takovým heslem se řídily asi čtyři desítky žen, které se rozhodly v čínských horách Qingyao cvičit jógu. Pohybovaly se ve výšce téměř dvou set metrů.
Studentky krasnojarské choreografické vysoké školy v Rusku trénují na zkoušku.
Hromadné svatby až tisíců párů - typický znak pro jihokorejskou Církev sjednocení.
Foto: Reuters
Vanda Nárožná Zahraničí Vanda Nárožná, Zahraničí
31. 12. 2017 13:38
Jóga na skále, improvizovaný bazén v metru v Tchaj-peji nebo brazilské instruktorky potápění v kostýmech mořských pan. Podívejte se na nejpodivnější a nejzábavnější snímky, které letos zachytili fotografové agentury Reuters.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy