Foto: Tak ve světě slavili náboženské svátky. Ramadán v obléhaném Damašku a Velikonoce na Mallorce

Foto: Tak ve světě slavili náboženské svátky. Ramadán v obléhaném Damašku a Velikonoce na Mallorce
Někdy fotografie řekne víc než tisíc slov. Třeba tento snímek z návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa ve Vatikánu.
Čandígarh, Indie. Festival Dussehra se konal na konci září na severu, západě a jihu Indie. Jako každý rok připomínal vítězství boha Rámy nad démonem Ravanou. Svátek je doprovázen velkolepými oslavami.
Naprostá většina indické populace se hlásí k hinduismu. Na snímku hinduisté oslavují výročí chrámu Akshardhamu, který patří mezi největší chrámy na světě.
V indické Bombaji pak na konci listopadu proběhl hromadný muslimský svatební obřad.
Foto: Reuters
Vanda Nárožná Zahraničí Vanda Nárožná, Zahraničí
29. 12. 2017 22:00
V uplynulém roce se po celém světě konala řada náboženských svátků. Ať už šlo o křesťany, muslimy, židy, nebo hinduisty, lidé se setkávali na svatbách nebo i hromadných modlitbách. Podívejte se na výběr nejpovedenějších snímků z roku 2017.
 

Právě se děje

teď

V elektrárně Dukovany se smrtelně zranil pracovník, propadl střechou skladu

V Jaderné elektrárně Dukovany se ve středu smrtelně zranil zaměstnanec dodavatelské firmy. Propadl střechou pomocného skladu, která nebyla určená k pohybu osob. Ani přes okamžitý zásah kolegů a záchranářů se ho nepodařilo zachránit, sdělil mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Okolnosti neštěstí prověřuje firma ČEZ, inspektorát práce i policie.

"Oznámení jsme přijali," uvedla mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Elektrárna je podle mluvčího připravená poskytnout veškerou součinnost a možnou podporu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy