Foto: Tak ve světě slavili náboženské svátky. Ramadán v obléhaném Damašku a Velikonoce na Mallorce

Foto: Tak ve světě slavili náboženské svátky. Ramadán v obléhaném Damašku a Velikonoce na Mallorce
Někdy fotografie řekne víc než tisíc slov. Třeba tento snímek z návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa ve Vatikánu.
Čandígarh, Indie. Festival Dussehra se konal na konci září na severu, západě a jihu Indie. Jako každý rok připomínal vítězství boha Rámy nad démonem Ravanou. Svátek je doprovázen velkolepými oslavami.
Naprostá většina indické populace se hlásí k hinduismu. Na snímku hinduisté oslavují výročí chrámu Akshardhamu, který patří mezi největší chrámy na světě.
V indické Bombaji pak na konci listopadu proběhl hromadný muslimský svatební obřad.
Foto: Reuters
Vanda Lubomirský Nárožná Zahraničí Vanda Lubomirský Nárožná, Zahraničí
29. 12. 2017 22:00
V uplynulém roce se po celém světě konala řada náboženských svátků. Ať už šlo o křesťany, muslimy, židy, nebo hinduisty, lidé se setkávali na svatbách nebo i hromadných modlitbách. Podívejte se na výběr nejpovedenějších snímků z roku 2017.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy