Umírali vojáci i děti. Fotografové v roce 2019 zachytili konflikty v Sýrii nebo Keni

Umírali vojáci i děti. Fotografové v roce 2019 zachytili konflikty v Sýrii nebo Keni
15. ledna: Keňské bezpečnostní jednotky evakuují hosty a zaměstnance hotelového komplexu v metropoli Nairobi, který si radikální hnutí Šabáb vybralo jako terč teroristického útoku.
27. ledna: Příslušníci Afghánské národní armády se účastní výcviku na vojenské základně v Kábulu.
4. února: Vojáci ukrajinské armády hrají na piano ve zničeném domě poblíž frontové linie na Donbasu, kde bojují s proruskými separatisty.
15. února: Chlapec během oslav, které připomínají třicáté výročí stažení sovětských vojsk z Afghánistánu, skáče z pozůstatku tanku SSSR. Snímek pochází z afghánského města Džalálábád.
Foto: Reuters
Adéla Očenášková Reuters dap Adéla Očenášková, Reuters, dap
23. 12. 2019 6:31
Některé letošní konflikty se přelily z loňského roku, třeba boje na východě Ukrajiny nebo v Jemenu. Naopak novému tlaku museli čelit Kurdové na severu Sýrie, proti kterým zakročila turecká armáda. Lidé trpěli kvůli válkám a násilí i v Afghánistánu, Somálsku nebo Pásmu Gazy. Podívejte se na výběr fotografií, které zachytila agentura Reuters.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Rusko v reakci na představení amerického mírového plánu pro Blízký východ vyzvalo Palestince a Izraelce ke společným jednáním

Rusko v reakci na představení amerického mírového plánu pro Blízký východ, který počítá se vznikem nezávislého palestinského státu po boku Izraele, vyzvalo Palestince a Izraelce ke společným jednáním. 

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Oblast jižně od Kuby a severozápadně od Jamajky zasáhlo zemětřesení o síle 7,7 stupně. Úřady vydaly varování před tsunami

Oblast jižně od Kuby a severozápadně od Jamajky zasáhlo zemětřesení o síle 7,7 stupně, uvedl americký geologický ústav USGC. Úřady vydaly varování před tsunami. Informace o případných škodách nebo obětech zatím nejsou k dispozici.

Epicentrum zemětřesení se nacházelo ve vzdálenosti 125 kilometrů severozápadně od jamajského města Lucea a otřesy vycházely z hloubky deseti kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy