Soutěž The 2012 Earth & Sky: Nejkrásnější fotografie nočního nebe

Soutěž The 2012 Earth & Sky: Nejkrásnější fotografie nočního nebe
1. místo v kategorii "Against the Lights": Norbert Span z Rakouska s fotografií "Star above Innsbruck".
2. místo v kategorii "Beauty of Night Sky": Christoph Otawa z Německa s fotografií "Startrails over Dolomites".
2. místo v kategorii "Against the Lights": Luis Argorich z Argentiny s fotografií "Lights or Stars".
3. místo v kategorii "Beauty of Night Sky": Stephane Vetter z Francie s fotografií "Iceland Norther Light".
Foto: Jio Hao via TWAN 2012 Earth & Sky Photo Contest
Dan Poláček Dan Poláček
17. 6. 2012 19:00

Podívejte se na jedinečné fotografie noční oblohy, které byly oceněny v letošním ročníku soutěže The 2012 Earth & Sky Photo Contest . Soutěž, kterou od roku 2008 pořádá instituce TWAN (The World At Night) ve spolupráci s projektem Dark Skies Awareness , je zaměřena na fotografie, jež vznikly v noci při použití velmi dlouhých expozičních časů. Díky tomu bylo možné získat fascinující obrazy hvězdného nebe, které přesahují standardní možnosti, jakými disponuje lidské vidění. Porota soutěže zaslané fotografie posuzovala ve dvou kategoriích: "Beauty of the Night Sky" (Krása noční oblohy) a "Against the Lights" (Proti světlům). Soutěže se zúčastnili fotografové z 50 zemí, kteří zaslali přes 600 soutěžních fotografií. Vítězné fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Pospíšil v polské lize skóroval, Přikryl nahrál na čtyři góly

Čeští fotbalisté Martin Pospíšil a Tomáš Přikryl se podíleli na všech pěti brankách Jagiellonie Bialystok, která v 10. kole polské ligy zvítězila nad Plockem 5:2 a rázně ukončila sérii tří porážek. Pospíšil dal čtvrtý gól domácího celku, Přikryl na zbývající čtyři přihrál.

Třikrát se po jeho asistencích střelecky prosadil chorvatský útočník Jakov Puljič, hosté v druhém poločase pouze snižovali. Kapitán týmu Pospíšil dal první gól v sezoně, střelcům v polské lize vládne s osmi brankami český reprezentant Tomáš Pekhart z vedoucí Legie Varšava

Polská fotbalová liga - 10. kolo:

Gliwice - Gdaňsk 2:0, Bialystok - Plock 5:2 (gól domácích Pospíšil).

před 1 hodinou

EU nabídla Bidenovi obnovu úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady ho pozval na mimořádný summit do Bruselu

Vrcholní představitelé Evropské unie nabídli nově zvolenému prezidentovi Spojených států Joeovi Bidenovi obnovení úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady Charles Michel jej v telefonickém rozhovoru pozval na mimořádný summit s šéfy států a vlád evropské sedmadvacítky. Budoucí šéf Bílého domu také poprvé telefonoval i s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.

"Během telefonátu předseda Michel navrhl obnovit silnou transatlantickou alianci založenou na společných zájmech a sdílených hodnotách," stojí v prohlášení, které vydal úřad předsedy Evropské rady. Michel podle něj přivítal Bidenovu oddanost americkým spojencům a podporu evropské spolupráce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy