Soutěž The 2012 Earth & Sky: Nejkrásnější fotografie nočního nebe

Soutěž The 2012 Earth & Sky: Nejkrásnější fotografie nočního nebe
1. místo v kategorii "Against the Lights": Norbert Span z Rakouska s fotografií "Star above Innsbruck".
2. místo v kategorii "Beauty of Night Sky": Christoph Otawa z Německa s fotografií "Startrails over Dolomites".
2. místo v kategorii "Against the Lights": Luis Argorich z Argentiny s fotografií "Lights or Stars".
3. místo v kategorii "Beauty of Night Sky": Stephane Vetter z Francie s fotografií "Iceland Norther Light".
Foto: Jio Hao via TWAN 2012 Earth & Sky Photo Contest
Dan Poláček Dan Poláček
17. 6. 2012 19:00

Podívejte se na jedinečné fotografie noční oblohy, které byly oceněny v letošním ročníku soutěže The 2012 Earth & Sky Photo Contest . Soutěž, kterou od roku 2008 pořádá instituce TWAN (The World At Night) ve spolupráci s projektem Dark Skies Awareness , je zaměřena na fotografie, jež vznikly v noci při použití velmi dlouhých expozičních časů. Díky tomu bylo možné získat fascinující obrazy hvězdného nebe, které přesahují standardní možnosti, jakými disponuje lidské vidění. Porota soutěže zaslané fotografie posuzovala ve dvou kategoriích: "Beauty of the Night Sky" (Krása noční oblohy) a "Against the Lights" (Proti světlům). Soutěže se zúčastnili fotografové z 50 zemí, kteří zaslali přes 600 soutěžních fotografií. Vítězné fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy