Nejhorší sucho za 113 let. V části Jihoafrické republiky platí stav přírodní katastrofy

ČTK ČTK
22. 5. 2017 22:26
V jihoafrické provincii Západní Kapsko byl v pondělí kvůli přetrvávajícím suchům vyhlášen stav přírodní katastrofy. Podle zpravodajského webu BBC panují v regionu, který zahrnuje Kapské Město, nejhorší sucha za posledních 113 let. OSN odhaduje, že dva roky trvající sucha na jihu Afriky spojená s klimatickým jevem El Niño už postihla kolem 40 milionů lidí. Dvě přehrady v Kapském městě podle oficiálních údajů téměř vyschly. V důležitých místech, jako například u nemocnic, budou za účelem získávání podzemní vody vyhloubeny vrty. Úřady rovněž budou testovat odsolování mořské vody a pokusí se získat vodu ze zdroje ve Stolové hoře.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 4 minutami

Bernie Sanders odstoupil z prezidentské kampaně

Americký senátor Bernie Sanders ve středu ukončil kampaň na demokratického kandidáta do nadcházejících prezidentských voleb. V konferenčním hovoru to oznámil svému volebnímu týmu, informovala agentura Reuters.

V prezidentských volbách se tak proti Donaldu Trumpovi postaví bývalý viceprezident Joe Biden.

před 44 minutami

Afghánistán propustil 100 vězňů z Tálibánu, jde o jednu z podmínek mírové dohody

Afghánská vláda ve středu propustila 100 vězněných příslušníků radikálního hnutí Tálibánu. Prohlásila, že jde o část 5000 vězňů, kteří mají být propuštěni na základě dohody, kterou v únoru podepsal Tálibán se Spojenými státy. Představitelé Tálibánu nicméně uvedli, že zatím neověřili, zda jde o vězně, kteří byli na seznamu předaném Washingtonu během jednání, napsala agentura AP.

Vzájemné předání vězňů představuje jeden z hlavních bodů mírových rozhovorů v Afghánistánu, jejichž cílem je ukončit desítky let trvající ozbrojený konflikt v zemi. Afghánská vláda se na výměně vězňů s Tálibánem domluvila minulý týden při prvním přímém vyjednávání mezi těmito dvěma stranami po 18 letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy