reklama
 
 

Nejen Ján Kuciak. Slovenská policie obvinila dva zadržené muže z další vraždy

13. 5. 2019 14:41
Dva z pěti obviněných z loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky obvinila policie na Slovensku v případu další vraždy. Policie o tom informovala na sociální síti Facebook.

Ze zveřejněných iniciál vyplývá, že Miroslav Marček a Tomáš Szabó podle policie v prosinci roku 2016 po vzájemné dohodě zavraždili podnikatele poté, co se vloupali do jeho domu. Motivem činu byly peníze.

Policie zveřejnila také fotografii zbraně, kterou byl podnikatel zastřelen a která byla nalezena v blíže neupřesněném vodním toku.

Oběma obviněným hrozí v případě prokázání viny v případu vraždy podnikatele doživotí. Stejný trest jim může soud vyměřit i v případě, že budou odsouzeni za vraždu Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Dvojnásobná vražda dvou mladých lidí loni vyvolala v zemi mohutné demonstrace a vyústila v demisi tehdejšího premiéra Roberta Fica.

Podle dřívějších informací se Marček přiznal, že na Kuciaka a Kušnírovou střílel právě on. Bývalého vojáka Marčeka přitom vyšetřovatelé původně označovali v případu za řidiče; za střelce považovali Szabóa.

MIMORIADNE: DVOJICA Z PRÍPADU JÁNA KUCIAKA BOLA OBVINENÁ ZA ÚKLADNÚ VRAŽDU PODNIKATEĽA Vyšetrovateľ národnej protizločineckej jednotky NAKA vzniesol obvinenie osobám T.S. a M.M. pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy podľa § 144 ods. 1, ods. 2 písm. e) f) Trestného zákona. Obvinení muži po vzájomnej predchádzajúcej dohode v decembri 2016 strelnou zbraňou zavraždili poškodeného P.M., po násilnom vniknutí do jeho rodinného domu s cieľom získať majetkový prospech. Na fotografiách je vražedná zbraň, ktorá bola nájdená vo vodnom toku.

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne 13. May 2019

autor: ČTK | 13. 5. 2019 14:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama