Nejasná budoucnost irské hranice po brexitu. Britská vláda podpořila Mayovou

ČTK ČTK
16. 10. 2018 16:36
Britská vláda v úterý podpořila námitky premiérky Theresy Mayové ohledně záložního scénáře pro režim na hranici mezi Irskem a Severním Irskem po odchodu země z Evropské unie. Po jednání kabinetu to řekl mluvčí předsedkyně vlády. Žádné rozhodnutí týkající se brexitových rozhovorů ale podle něj během schůzky nepadlo. Záložní plán by platil v případě, že se Londýn s EU nedohodnou na podrobných podmínkách budoucích obchodních a dalších vztahů. Jeho podoba je ale zatím nejasná. "Mayová řekla, že ona ani žádný jiný britský premiér by nemohli podepsat dohodu, která by vedla k tomu, že Irským mořem povede celní hranice," uvedl mluvčí premiérky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy