reklama
 
 

Turistická loď v Thajsku vzdorovala pětimetrovým vlnám, pak klesla ke dnu. Nehoda má 38 obětí

Aktualizováno 7. 7. 2018 14:16
Loď Phoenix se asi sedm kilometrů od Pchúketu převrátila na rozbouřeném moři, kdy vlny dosahovaly výšky pěti metrů.

Bangkok - Na 41 mrtvých stoupla bilance čtvrtečního lodního neštěstí u thajského ostrova Pchúket. Na lodi bylo 93 čínských turistů a 12 dalších lidí, mezi nimiž byla posádka a čtyři průvodci, pohřešuje se 15 Číňanů. Nehoda se označuje za nejhorší neštěstí, které se v Thajsku stalo v nedávné minulosti.

Nemocnice v Pchúketu podle agentury Reuters nemá dost místa pro těla v márnici, na místo začali přijíždět příbuzní obětí. Podle agentury Reuters nemocnice musela pro stále přivážené nové mrtvé zřídit narychlo přídavnou márnici se dvěma mrazicími boxy. Čínské velvyslanectví požádalo o 40 schránek na uchování těl. Zachránit se podařilo 49 lidí.

Loď Phoenix se asi sedm kilometrů od Pchúketu převrátila na rozbouřeném moři, kdy vlny dosahovaly výšky pěti metrů, a poté klesla do hloubky 40 metrů. Někteří Thajci a také cestovní kanceláře poukázali na to, že loď byla na moři v tak špatném počasí. Čínská vláda požádala o vyšetření příčiny neštěstí. Policie chce obvinit kapitána a majitele plavidla z nedbalosti.

Cestovní ruch je pro Thajsko významným ekonomickým zdrojem. Příjmy z něj tvoří 12 procent hrubého domácího produktu. Většina návštěvníků přijíždí právě z Číny. V Thajsku je právě období dešťů, které trvá většinou od května do října a s nímž jsou v pobřežních oblastech spojeny bouře. Právě počasí komplikuje záchranu 13 mladých Thajců, jež voda v červnu uvěznila v jeskyni na severu země.

autor: ČTK | 6. 7. 2018 12:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama