reklama
 
 

U centrály americké NSA se střílelo, několik lidí je zraněných

Aktualizováno 14. 2. 2018 20:04
Do komplexu ve Fort Meade severovýchodně od Washingtonu se bez povolení snažilo vjet vozidlo se třemi muži a na místě se střílelo. Trojice byla po incidentu zatčena, jeden muž byl následně hospitalizován.

Washington - Několik osob muselo být hospitalizováno po dnešním incidentu v centrále americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA), oznámil Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Do komplexu ve Fort Meade severovýchodně od Washingtonu se bez povolení snažilo vjet vozidlo se třemi muži a na místě se střílelo. Trojice byla po incidentu zatčena, jeden muž byl následně hospitalizován. Čin podle FBI nevykazuje žádnou souvislost s terorismem.

Do areálu necelých 50 kilometrů od americké metropole si to černý sportovní vůz namířil kolem 7:00 místního času (13:00 SEČ), uvedla v prohlášení NSA. Ze záběrů amerických televizí se zdálo, že vůz naboural do jedné z bariér u příjezdové cesty a jeho přední sklo bylo poškozené po zásahu střelnou zbraní. Kromě pasažéra černého SUV byl prý zraněn také bezpečnostní pracovník NSA a "přihlížející" civilista.

"V průběhu incidentu došlo k výstřelům, tento aspekt vyšetřujeme," uvedla NSA. Dodala však, že žádná ze zranění podle všeho nezpůsobila střelba. Rozvědka zároveň nespecifikovala, zda střílela zadržená osoba či někdo ze zasahujících bezpečnostních pracovníků. Také nekonkretizovala identitu zraněných. Na otázku agentury Reuters ohledně původce střelby neodpověděl ani FBI, který událost také vyšetřuje.

Kvůli vyšetřování byl zastaven provoz na frekventované dálnici 32 vedoucí kolem areálu NSA. Zpravodajský web BBC napsal, že i přes jasné dopravní značení není neobvyklé, aby do rozsáhlého areálu americké armády, v němž NSA sídlí, motoristé odbočili omylem, načež je ozbrojení federální pracovníci nasměrují zpátky.

Hned ráno byl o událostech ve Fort Meade informován prezident Donald Trump. "Myslíme na všechny zasažené a modlíme se za ně," uvedla mluvčí Bílého domu Lindsay Waltersová. Vyšetřovatelé z FBI uvedli, že nenašli jakoukoli souvislost s terorismem. Prý šlo o izolovaný incident.

NSA patří mezi hlavní zpravodajské agentury Spojených států. Zabývá se monitorováním nepřátel americké vlády, a to zejména prostřednictvím technologických nástrojů, jakým je například sledování aktivit na internetu.

autor: ČTK | 14. 2. 2018 16:40

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama