"Měl by mít roli v seriálu Koruna." Hlášky 91letého Brita po očkování se staly hitem

ČTK ČTK
9. 12. 2020 11:34
Jednadevadesátiletý vitální stařík z Londýna byl mezi prvními, kdo se v úterý nechali očkovat proti koronaviru. Jeho upřímný rozhovor s reportérem CNN se stal záhy hitem sociálních sítí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Martina Kenyona zastihl americký televizní štáb ve chvíli, kdy po obdržení první dávky vakcíny opouštěl Guyovu nemocnici v Londýně. Jeho až komicky věcný přístup hodnotí britská média jako esenci britství.

"Zavolal jsem do Guyovy nemocnice, kterou znám velmi dobře, protože v Londýně žiju většinu svého dospělého života. Řekl jsem: 'Co je to za věc, kterou děláte, to očkování?'"

"Pak se mě vyptávali, na to a tamto… To není moc důležité… A já řekl, ano, ne, ano, ne a pak mi řekli, abych přišel v půl jedné," popsal muž, jak se k vakcíně dostal. "Samozřejmě jsem nikde nemohl najít zatracené místo k parkování, takže jsem přišel pozdě."

"Každopádně jsem teď tady, vešel jsem dovnitř, a jak se dalo čekat, dali mě až na konec seznamu. Šel jsem teda zas ven, dal si dost příšerný oběd a pak se vrátil, když na mě byli připravení," vylíčil Kenyon s neskrývanou upřímností své zážitky. "Ne, vůbec to nebolelo. Jehlu jsem ani nevnímal do chvíle, než ji vytáhli."

Na dotaz nadšeného reportéra, jak se cítí, starý muž odpověděl: "Myslím, že se necítím vůbec nijak. Doufám, že teď ten zpropadený virus mít nebudu. Nemám v úmyslu ho mít, mám vnoučata a chci žít dlouho, abych se radoval z jejich životů," dodal s tím, že kvůli restrikcím rodinu moc v posledních měsících nevídal a rád by se s ní objal.

"No nemá smysl umírat, když jsem žil tak dlouho, ne," odvětil lakonicky na otázku, proč se vlastně rozhodl proti koronaviru nechat očkovat.

Kenyonův více než čtyřminutový výstup se shledal s nadšeným přijetím uživatelů sociálních sítí. "Martin Kenyon je teď národním pokladem. Doufám, že mu dají epizodní roli v seriálu Koruna," napsal jeden uživatel Twitteru s odkazem na populární seriál o životě královny Alžběty II. "Nejbritštější rozhovor vůbec. Dokonce si zvládl rýpnout do londýnského parkování," neskrýval jiný nadšení.

Další poukazují na zjevné kulturní rozdíly mezi Spojenými státy a Británií, které se zrcadlí v nadšeném přístupu reportéra CNN a suchých hláškách zpovídaného staříka. "Jak se vám Američanům při rozhovorech s Brity podaří vždy najít toho nejtypičtějšího?" ptá se jedna uživatelka.

Video: 90letá Britka se nechala jako první na světě očkovat proti koronaviru

Devadesátiletá Britka Margaret Keenanová se nechala jako první na světě očkovat vakcínou proti covidu-19 od firmy Pfizer. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tropické počasí ukončí v Čechách v neděli večer bouřky

Od nedělního večera mohou do Čech dorazit silné bouřky, které bude provázat nárazový vítr, kroupy a přívalové srážky. Výstraha meteorologů platí pro české kraje zatím do pondělního rána. 

Víkend a na části území i pondělí budou provázet tropické teploty, většinou kolem 31 stupňů Celsia, někde může ale teploměr překročit 34 stupňů. Kvůli pokračujícímu horkému a suchému počasí dál platí varování meteorologů před nebezpečím vzniku a šíření požárů.

V neděli pozdě odpoledne, večer a v noci na pondělí očekávají meteorologové v Čechách - s výjimkou východních - silné bouřky s nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině, kroupami a přívalovými srážkami, při nichž může napršet asi 30 milimetrů vody. "Silné bouřky se mohou ojediněle vyskytovat i v dalších dnech," dodali meteorologové.

Lokální přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či sklepy. Nárazy větru mohou lámat větve stromů, upozornili meteorologové. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Při řízení vozidla v bouřce je vhodné snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy