Video: Nechtěná Ivanka. Trumpova dcera se snažila protlačit ke světovým lídrům

Zahraničí Zahraničí
2. 7. 2019 16:58
Ivanka Trumpová na summitu zemí G20 v japonské Ósace zažila nepříjemný moment. Dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa se neúspěšně snažila protlačit do rozhovoru mezi čtyři světové lídry - britskou premiérku Theresu Mayovou, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, kanadského premiéra Justina Trudeaua a šéfku Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeovou. Celou scénu navíc zachytilo video.
Virální video s Ivankou Trumpovou | Video: instagram: elysee

Na záznamu z Ósaky, který nyní koluje po sociálních sítích, je například slyšet Macron, který hovoří o "sociální spravedlnosti". Trumpová s ním krátce souhlasí, než ji přehluší Mayová slovy: "Nicméně jakmile začnete mluvit o ekonomickém aspektu, mnoho lidí, kteří by jinak neposlouchali, poslouchat začnou."

Ani následující reakci Trumpové ale zbytek společnosti nepřikládá velkou pozornost.

"Stejně je to i s obranou, myslím si z hlediska…," začne Trumpová, ale zarazí ji tvrdý pohled Lagardeové, "… toho, že jí dominují muži," dořekne po přerušení a za divoké gestikulace Trumpová.

Trumpová čelila už v minulosti kritice za to, že na některých významných akcích de facto zastupuje svého otce, prezidenta USA. Například když se při setkání G20 v Hamburku v roce 2017 zúčastnila diskuse na téma zdraví a migrace v Africe.

 

Právě se děje

Další zprávy