Video: Nechtěná Ivanka. Trumpova dcera se snažila protlačit ke světovým lídrům

Zahraničí Zahraničí
2. 7. 2019 16:58
Ivanka Trumpová na summitu zemí G20 v japonské Ósace zažila nepříjemný moment. Dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa se neúspěšně snažila protlačit do rozhovoru mezi čtyři světové lídry - britskou premiérku Theresu Mayovou, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, kanadského premiéra Justina Trudeaua a šéfku Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeovou. Celou scénu navíc zachytilo video.
Virální video s Ivankou Trumpovou | Video: instagram: elysee

Na záznamu z Ósaky, který nyní koluje po sociálních sítích, je například slyšet Macron, který hovoří o "sociální spravedlnosti". Trumpová s ním krátce souhlasí, než ji přehluší Mayová slovy: "Nicméně jakmile začnete mluvit o ekonomickém aspektu, mnoho lidí, kteří by jinak neposlouchali, poslouchat začnou."

Ani následující reakci Trumpové ale zbytek společnosti nepřikládá velkou pozornost.

"Stejně je to i s obranou, myslím si z hlediska…," začne Trumpová, ale zarazí ji tvrdý pohled Lagardeové, "… toho, že jí dominují muži," dořekne po přerušení a za divoké gestikulace Trumpová.

Trumpová čelila už v minulosti kritice za to, že na některých významných akcích de facto zastupuje svého otce, prezidenta USA. Například když se při setkání G20 v Hamburku v roce 2017 zúčastnila diskuse na téma zdraví a migrace v Africe.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy