reklama
 
 

Nechoďte sami a jezděte taxíkem, radí místopředseda parlamentu britským poslancům

21. 3. 2019 22:42
Místopředseda britského parlamentu Lindsay Hoyle ve čtvrtek doporučil poslancům, aby se pokud možno nepohybovali venku sami a na cesty do práce nebo domů si raději brali taxi. Důvodem je vyhrocená atmosféra kolem brexitu a skutečnost, že mnoho členů Dolní sněmovny už bylo kvůli svým postojům zastrašováno nebo slovně napadáno.

"Za dobu, co jsem ve sněmovně, jsem nikdy nezaznamenal takové napětí. A vím, že ostatní kolegové cítí totéž," uvedl podle BBC labourista Hoyle, jenž v parlamentu zasedá od roku 2010.

Poslanci by proto podle něj měli podniknout jednoduché kroky k zajištění své osobní bezpečnosti, například jezdit taxíky nebo se pohybovat ve skupinách. Podle BBC správa parlamentu rovněž zavedla speciální opatření pro vyzvedávání poslanců vozy taxislužby.

Labouristický poslanec Lloyd Russell-Moyle ve čtvrtek prohlásil, že se jej pokusil napadnout nějaký muž s tím, že zákonodárci jsou "zrádci". Jeho konzervativní kolega Tobias Ellwood zase zveřejnil dopis, v němž mu někdo vyhrožuje. Poslankyně Anna Soubryová z platformy Nezávislá skupina uvedla, že minulý víkend nemohla odejít domů, protože jí někdo hrozil smrtí.

Brexitový proces uvázl na mrtvém bodě v britské Dolní sněmovně, která už dvakrát odmítla dohodu s Evropskou unií o podmínkách odchodu země z bloku. Ve středu večer poslance z průtahů obvinila premiérka Theresa Mayová, podle níž parlament neumí říct, co chce, a případný odklad brexitu je jeho vina.

Předseda sněmovny John Bercow ale ve čtvrtek poslance ujistil, že nikdo z nich "není zrádce". "Všichni děláte to, co můžete," dodal.

autor: ČTK | 21. 3. 2019 22:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama