Nebezpečný lev utekl z rezervace. Lidé by měli být na pozoru

ČTK ČTK
9. 6. 2015 21:24
Představitelé přírodní rezervace nedokážou chování lva odhadnout, protože je divoký.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Johannesburg - Jihoafrické bezpečnostní síly pátrají už několik dní po divokém lvu, který utekl z přírodní rezervace u města Beaufort West v Kapské provincii na západě JAR, uvedla BBC. Správci parku varovali obyvatele, aby se před potenciálně nebezpečným zvířetem měli velmi na pozoru.

Tříletý lev utekl začátkem víkendu dírou, kterou podle správců pod oplocením rozlehlého parku Karoo vyhloubily lijáky.

Pátrání po něm komplikuje členitý terén s množstvím kopců a roklí. V oblasti je kromě města také hodně farem. Právě jeden farmář objevil stopy šelmy a upozornil úřady.

"Chování lva skutečně nedokážu odhadnout, protože je divoký a žije v národním parku o rozloze 90 000 hektarů. Není ochočený a není často v kontaktu s lidmi," řekl stanici BBC představitel přírodní rezervace Fayrouch Ludick. Po zvířeti podle něj pátrá i vrtulník a týmy se psy.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy