Obrazem: Krávy nakupují na trhu a hrají na klavír. Fotograf upozorňuje, že v Indii jsou víc než ženy

Foto: Sujatro Ghosh
Zahraničí Zahraničí
16. 7. 2017 16:00
Mají kravskou hlavu, ale lidské tělo. Posedávají u známých indických památek, plují na loďce nebo nakupují maso k večeři na trhu. Ve skutečnosti jde o ženy s obrovskou maskou zvířete, které je v Indii posvátné. A to natolik, že tresty za jeho zabití jsou vyšší i než za to nejbrutálnější znásilnění. Fotograf Sujatro Ghosh se rozhodl na jeden z nejpalčivějších problémů Indie upozornit sérií provokativních snímků. Své fotografie poskytl i Aktuálně.cz.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy