FBI možná vyslechne Trumpa kvůli ruské kauze. Vyšetřovatelé vyjednávají s jeho právníky

ČTK ČTK
8. 1. 2018 15:40
Vyšetřovatelé jednají o "právních náležitostech" výslechu amerického prezidenta od konce prosince, tvrdí stanice NBC.
Donald Trump.
Donald Trump. | Foto: Reuters

Washington - Tým zvláštního vyšetřovatele americké FBI Roberta Muellera vede předběžná jednání o možném výslechu prezidenta Donalda Trumpa. Oznámila to v pondělí televize NBC s odvoláním na osoby obeznámené s šetřením.

S Muellerem, který hledá důkazy ruského vměšování se do prezidentských voleb v USA, údajně prezidentovi právníci jednají od konce prosince.

Předmětem debat jsou "právní náležitosti" výslechu, jeho délka a místo, kde by se uskutečnil, uvedla americká televize.

Trump v neděli novinářům v Camp Davidu řekl, že pokud by Muellerův tým o rozhovor s ním projevil zájem, souhlasil by. V minulosti opakovaně ujišťoval veřejnost, že vyšetřován v ruské kauze není.

Pátrání po ruském vlivu na volby se zatím týkalo několika prezidentových přímých spolupracovníků. Bývalý bezpečnostní poradce Michael Flynn a člen Trumpova volebního štábu George Papadopoulos se přiznali, že vyšetřovatelům FBI lhali. Někdejší šéf volebního štábu Paul Manafort a jeho kolega Richard Gates jakoukoliv vinu popírají.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Bob Dylan s písní o Kennedym dosáhl na první místo žebříčku Billboard

S novou písni o atentátu na bývalého amerického prezidenta Johna Kennedyho se písničkář Bob Dylan poprvé dostal do čela žebříčku Billboard Hot 100. Skladba nazvaná Murder Most Foul trvá téměř 17 minut a osmasedmdesátiletý Dylan v ní připomíná události i popkulturu 60. let minulého století. Píseň vyšla 27. března. Za první týden zaznamenala 10 tisíc stažení a 1,8 milionu poslechů na streamovacích službách. Dylan se jako skladatel na vrchol žebříčku nikdy nedostal, nejvýš byl druhý v roce 1965 s hitem Like a Rolling Stone a rok nato s písní Rainy Day Women #12 & 35. Jako textař uspěl s Blowin' in the Wind a Mr. Tambourine Man.

Zdroj: ČTK
Další zprávy