Nazí cyklisté v Brazílii vyrazili na protestní jízdu

ČTK ČTK
10. 3. 2013 8:08
Upozorňovali na to, že města jsou pro cyklisty nebezpečná
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Sao Paulo,Lima - Cyklisté, kteří v sobotu vyjeli na kole do ulic Sao Paula, Limy a řady dalších měst v těchto jihoamerických státech, přitahovali zraky většiny kolemjdoucích.

Byli totiž nazí nebo alespoň polonazí, aby tak upozornili na holý fakt: města jsou pro cyklisty nebezpečná a mají málo vyhrazených cyklistických stezek, napsala agentura AFP.

"Když všechno odložíme, ukážeme, jak jsme zranitelní, když nesedíme v autě," řekl jeden z demonstrujících cyklistů v jedenáctimilionovémn brazilském městě Sao Paulu, které má jen 67 kilometrů cyklostezek.

Také v peruánském hlavním městě Limě protestující požadovali víc vyhrazených pruhů pro cyklisty a lepší dopravní světla. Svou akcí se rovněž snažili zvýšit povědomí o jízdě na kole coby zdravém a ekologicky šetrném způsobu dopravy

 

Právě se děje

před 6 minutami

Sanders čelil během debaty v Jižní Karolíně útokům soupeřů, kritizovali jeho program hospodářských reforem

Americký senátor Bernie Sanders, kterého poslední průzkumy pasují do role favorita v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany, čelil během celkově desáté debaty demokratických kandidátů ostrým útokům svých soupeřů. Terčem kritiky se stal zejména jeho ambiciózní program hospodářských reforem, informovala agentura Reuters.

Debaty, která se konala ve městě Charleston v úterý večer místního času, byla plná hádek a vzájemného překřikování. Sandersovi protivníci shodně uváděli, že vyslat vermontského senátora a samozvaného socialistu do boje o Bílý dům proti stávajícímu republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi je riskantní podnik.

Další zprávy