Mimořádná zpráva

Návštěvníci restaurací ve Vídni se budou muset povinně registrovat pro případ nákazy

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 9. 2020 19:53
Rakouské hlavní město Vídeň ve čtvrtek vydalo nařízení, podle něhož se musí návštěvníci pohostinských zařízení povinně registrovat. Opatření, které vstoupí v platnost v pondělí a předběžně platí do konce roku, má usnadnit dohledávání kontaktů v případě výskytu koronavirové nákazy v podniku, informovala agentura APA.
IIustrační foto.
IIustrační foto. | Foto: Shutterstock

Hostinští budou mít povinnost předložit hostům formulář pro zanesení osobních údajů. Vídeňský starosta Michael Ludwig ze sociálnědemokratické strany (SPD) APA řekl, že každý dostane svůj formulář zvlášť. Nepůjde tedy o seznamy, ze kterých by návštěvníci podniků mohli vyčíst, kdo v daný den lokál také navštívil.

Provozovatelé restaurací mají formuláře následně uschovat na čtyři týdny. Úřady do nich budou moci nahlédnout jen v případě výskytu nákazy. Restauratéři, kteří odmítnou formuláře předkládat, musí počítat s pokutami.

V Rakousku postupně rostou počty nově nakažených covidem-19. Za poslední den jich téměř devítimilionová alpská republika hlásí 832, přičemž na Vídeň jich připadá 431. Některé rakouské regiony postupně zpřísňují protiepidemická opatření.

Rakousko nově vydalo, s platností od pondělí, varování před cestami mimo jiné do Prahy, kde jen za posledních 24 hodin přibylo 601 nakažených.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy