Návštěva Su Ťij v Praze se odkládá, barmská vůdkyně musí řešit krizi kolem Rohingů

Zahraničí Zahraničí
29. 9. 2017 13:12
Barmská státní poradkyně Aun Schan Su Ťij odložila svoji plánovanou návštěvu Prahy. Bývalá barmská disidentka a nositelka Nobelovy ceny míru měla přijet do Česka letos v říjnu, a to na pozvání premiéra Bohuslava Sobotky. Podle informací Aktuálně.cz měla také vystoupit na konferenci o lidských právech, kterou 11. října pořádá Knihovna Václava Havla. Su Ťij se však v pátek omluvila s tím, že musí řešit krizi v Arakanském státě na západě Barmy. Odtud mezitím prchají statisíce příslušníků muslimské menšiny Rohingů kvůli násilnostem. "Su Ťij diplomatickou cestou zároveň poslala vzkaz, že si velmi váží hlubokého přátelství mezi oběma zeměmi," dodalo české ministerstvo zahraničí.
Barmská vůdkyně Su Ťij při projevu k národu o Rohinzích.
Barmská vůdkyně Su Ťij při projevu k národu o Rohinzích. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 11 minutami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Koronaviru podlehlo již 56 lidí, podezření na infekci hlásí Vídeň

Novému koronaviru v Číně podlehlo již 56 lidí a nakažených je přes 2000. S odvoláním na úřady provincie Chu-pej, odkud se infekce začala šířit, o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. První nemocnou s podezřením na koronavirus - čínskou letušku - dnes oznámilo Rakousko, první potvrzený případ rovněž ohlásila Kanada.

Zdroj: ČTK
Další zprávy