Navalnyj míří z Moskvy do trestanecké kolonie. Odpyká si tam svůj dvouletý trest

ČTK ČTK
26. 2. 2021 12:30
Odsouzený předák ruské opozice Alexej Navalnyj si odslouží svůj více než dvouletý trest v trestanecké kolonii, kam už byl přeložen z vazební věznice v Moskvě. Potvrdil to šéf ruské vězeňské služby (FSIN) Alexandr Kalašnikov. Neupřesnil však, do jaké kolonie opozičník míří. O tom, že Navalnyj byl eskortován z Moskvy do jiné věznice, informovala ve čtvrtek i jeho právnička Olga Michajlovová.
Foto: Reuters

Šéf vězeňské služby neřekl ani to, zda Navalnyj už dorazil na místo výkonu trestu nebo je teprve na cestě. Zdůraznil, že politik "není ohrožen na životě ani na zdraví", uvedla agentura AFP.

Navalnému, který je považován za hlavního soupeře prezidenta Vladimira Putina na ruské scéně, tento měsíc soud změnil dříve uložený podmíněný trest na nepodmíněný. S odvoláním obhajoba neuspěla a opoziční představitel si má odpykat přibližně 2,5 roku. Nepodmíněný trest mu byl uložen kvůli porušení pravidel dřívějšího podmíněného trestu, a to v souvislosti s jeho pobytem v Německu, kde se léčil po loňské otravě nervově paralytickou látkou.

Navalnyj byl před lety odsouzen za zpronevěru, ale tvrdí, že verdikt ruského soudu byl politicky motivován a že Evropský soud pro lidská práva shledal, že byl odsouzen nespravedlivě, za což mu Rusko již vyplatilo odškodnění.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy