Navalného lékařka ignorovala policii. Při razii jim hrála Beethovena

Osobní lékařka Alexeje Navalného se nenechala vyvést z klidu a po dobu razie ruské policie v jejím bytě hrála na klavír. Policistka četla Anastasii Vasiljevové nařízení, ta jí mezitím zahrála část skladby Ludwiga van Beethovena Pro Elišku.
K Anastasii Vasiljevové vtrhli policisté po sobotních protestech, které žádaly propuštění kritika Kremlu z vězení. | Video: Reuters

K Vasiljevové vtrhli policisté po sobotních protestech, které žádaly propuštění kritika Kremlu z vězení. Policie při nich zadržela čtyři tisíce lidí. Vasiljevová na videu odmítá podepsat protokol o prohlídce bytu s tím, že počká na právníka.

Ředitel Navalného protikorupčního fondu, Ivan Ždanov, řekl, že záminkou policie k raziím mělo být porušení proticovidových nařízení při svolávání protestů. Ždanov také na Twitteru sdělil, že policie prohledávala i Navalného byt na severu Moskvy a samotné prostory fondu. Sdílel i video, ve kterém Navalného žena Julia odmítla otevřít policii s tím, že počká na právníka.

Kritika Putinova režimu Navalného zatkla policie ihned po návratu z Německa, kde se léčil z otravy. Tu připisují Navalného podporovatelé právě Kremlu. Oficiálním důvodem zatčení mělo být porušení podmínečného trestu.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Zábranský bude hrát ve Finsku za Jukurit Mikkeli

Hokejový obránce Libor Zábranský bude působit ve finském klubu Jukurit Mikkeli. Dvacetiletý hráč, který v této sezoně hostoval z Komety Brno v Karlových Varech, na severu Evropy podepsal dvouletou smlouvu.

Bývalý kapitán juniorské reprezentace se loni vrátil do Evropy po třech sezonách, které strávil v zámoří. Nezamířil ale do mateřské Komety, kterou vlastní jeho otec, ale hrál za Karlovy Vary. V dresu Energie nasbíral v 51 zápasech základní části extraligy 14 bodů za sedm branek a stejný počet asistencí. Ve čtyřech utkání play off se neprosadil.

Do Jukuritu si Zábranského vybral nový trenér a hvězda finského hokeje Olli Jokinen. "Je mi ctí hrát za klub s takovou historií. Vždy jsem chtěl působit ve Finsku a už se nemohu dočkat, až do Mikkeli přijedu. Věřím, že příští sezonu dokážeme velké věci," uvedl Zábranský na webu svého nového zaměstnance. V současnosti se seniorskou reprezentací chystá na přípravné zápasy proti Rakousku.

V aktuální sezoně oblékali dres předposledního týmu finské soutěže obránce Jakub Galvas a útočník Šimon Stránský. Oba by měli mít smlouvu i na příští sezonu, Galvas se však zřejmě bude snažit prosadit v zámoří, kde jej draftovalo Chicago.

Další zprávy