Navalného lékařka ignorovala policii. Při razii jim hrála Beethovena

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
28. 1. 2021 10:26
Osobní lékařka Alexeje Navalného se nenechala vyvést z klidu a po dobu razie ruské policie v jejím bytě hrála na klavír. Policistka četla Anastasii Vasiljevové nařízení, ta jí mezitím zahrála část skladby Ludwiga van Beethovena Pro Elišku.
K Anastasii Vasiljevové vtrhli policisté po sobotních protestech, které žádaly propuštění kritika Kremlu z vězení. | Video: Reuters

K Vasiljevové vtrhli policisté po sobotních protestech, které žádaly propuštění kritika Kremlu z vězení. Policie při nich zadržela čtyři tisíce lidí. Vasiljevová na videu odmítá podepsat protokol o prohlídce bytu s tím, že počká na právníka.

Ředitel Navalného protikorupčního fondu, Ivan Ždanov, řekl, že záminkou policie k raziím mělo být porušení proticovidových nařízení při svolávání protestů. Ždanov také na Twitteru sdělil, že policie prohledávala i Navalného byt na severu Moskvy a samotné prostory fondu. Sdílel i video, ve kterém Navalného žena Julia odmítla otevřít policii s tím, že počká na právníka.

Kritika Putinova režimu Navalného zatkla policie ihned po návratu z Německa, kde se léčil z otravy. Tu připisují Navalného podporovatelé právě Kremlu. Oficiálním důvodem zatčení mělo být porušení podmínečného trestu.

 

Právě se děje

Další zprávy