Navalného lékařka ignorovala policii. Při razii jim hrála Beethovena

Osobní lékařka Alexeje Navalného se nenechala vyvést z klidu a po dobu razie ruské policie v jejím bytě hrála na klavír. Policistka četla Anastasii Vasiljevové nařízení, ta jí mezitím zahrála část skladby Ludwiga van Beethovena Pro Elišku.
K Anastasii Vasiljevové vtrhli policisté po sobotních protestech, které žádaly propuštění kritika Kremlu z vězení. | Video: Reuters

K Vasiljevové vtrhli policisté po sobotních protestech, které žádaly propuštění kritika Kremlu z vězení. Policie při nich zadržela čtyři tisíce lidí. Vasiljevová na videu odmítá podepsat protokol o prohlídce bytu s tím, že počká na právníka.

Ředitel Navalného protikorupčního fondu, Ivan Ždanov, řekl, že záminkou policie k raziím mělo být porušení proticovidových nařízení při svolávání protestů. Ždanov také na Twitteru sdělil, že policie prohledávala i Navalného byt na severu Moskvy a samotné prostory fondu. Sdílel i video, ve kterém Navalného žena Julia odmítla otevřít policii s tím, že počká na právníka.

Kritika Putinova režimu Navalného zatkla policie ihned po návratu z Německa, kde se léčil z otravy. Tu připisují Navalného podporovatelé právě Kremlu. Oficiálním důvodem zatčení mělo být porušení podmínečného trestu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy, uvedla izraelská armáda

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy. Ve čtvrtek před půlnocí SELČ o tom bez dalších podrobností informoval twitterový účet Izraelských obranných sil (IDF).

Agentura Reuters nicméně následně uvedla, že se zřejmě nejedná o pozemní invazi, ale pouze o dělostřelecký útok z izraelského území a další vlnu leteckých úderů. Odvolává se přitom na izraelské vojenské zpravodaje obeznámené se situací.

Také obyvatelé severní části Gazy poblíž izraelských hranic podle Reuters hlásí dělostřeleckou palbu, ale žádné pozemní jednotky nevidí.

Deník The New York Times naopak napsal, že mluvčí izraelské armády podplukovník Jonathan Conricus potvrdil, že "v Gaze útočí pozemní jednotky společně s leteckými silami".

Média už během čtvrtku informovala, že Izrael podél hranice s Pásmem Gazy soustředí pozemní jednotky a tanky a je možné, že se chystá na pozemní operaci.

Zdroj: Zahraničí
před 5 hodinami

Na sever Izraele dopadly tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn

Na sever Izraele byly ve čtvrtek vypálené tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn. Podle izraelské armády rakety dopadly do neobydlené oblasti na pobřeží, informoval zpravodajský server The Times of Israel.

Jelikož rakety z jihu Libanonu směřovaly do neobydlené oblasti, nespustily se varovné sirény a ani protivzdušný obranný systém. Izraelská armáda jako obvykle nekomentovala, kdo podle ní za útokem z Libanonu stojí. Libanonská televizní stanice MTV citovala zdroj z libanonské armády, podle něhož rakety vystřelila zřejmě palestinská skupina, nikoli libanonské radikální hnutí Hizballáh, podporované Íránem, úhlavním nepřítelem Izraele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy