NASA ukázala další fotky z hlubokého vesmíru

NASA ukázala další fotky z hlubokého vesmíru
Dvojice snímků ukazuje, jak se dokázala atmosféra obklopující planetu Jupiter "poprat" s částečkami odpadu, který byl do ní vtáhnut. Snímky pořídily teleskopy NASA z Mauna Kea na Havaji. Pořízeny byly (první z nich) 20. července 2009 a druhý z nich 16. srpna 2009. Odpad můžete sledovat jako zářící částice. NASA snímky zveřejnila nyní, když se díky výzkumu podařilo zjistit, že Jupiter vtáhl asteroid velikosti Titaniku.
Víření kolem mlhoviny North American nebula.
Tento snímek je výsledkem ročního úsilí sondy WISE. A kohosi v NASA ve photoshopu, kdo poskládal všech dvacet zachycených komet, které WISE vyfotografovala, do jediného obrázku.
Tento snímek zachycuje erupce na Slunci. Díváte se na protilehlou stranu Slunce, přičemž je patrné, jak nestabilní levá strana vybuchuje, z pravé strany je do vesmíru vymrštěno záření typu M-1.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
1. 3. 2011 13:00

Washgington - Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) v průběhu února uvolnil sérii unikátních snímků z vesmíru.

Prohlédněte si neobvyklé pohledy na planetu Zemi i do míst vzdalených tisíce světelných let.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Sekáč gólem a asistencí podpořil výhru CSKA nad Čeljabinskem

Jiří Sekáč svým pátým gólem z posledních osmi zápasů Kontinentální hokejové ligy pomohl CSKA Moskva k výhře 3:0 nad Čeljabinskem. Český útočník vstřelil v 51. minutě tečí před brankou druhý gól utkání a pak se ještě asistencí podílel v předposlední minutě na trefě Michaila Grigorenka.

CSKA i díky sedmé Sekáčově brance v sezoně zvítězil pošesté za sebou a je nejlepším týmem celé soutěže. Čeljabinsk s českým útočným duem Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák prohrál počtvrté v řadě a na Východě drží poslední osmé postupové místo do play off.

Nejhorším týmem Východu zůstal Kunlun, který dnes se Šimonem Hrubcem v brance podlehl v Pekingu 1:2 Dynamu Moskva. Bývalý třinecký gólman si připsal 23 zákroků.

Další zprávy