Foto: Donald Trump přezkoumá 27 národních parků. Podívejte se, které přírodní krásy jsou v ohrožení

Foto: Donald Trump přezkoumá 27 národních parků. Podívejte se, které přírodní krásy jsou v ohrožení
Kromě toho je v parku Bears Ears mnoho skalních útesů, řek, kaňonů a - pro Čechy nejspíše nepředstavitelná věc - také přes 2500 kilometrů dlouhá dálnice číslo 95 vedoucí od kanadské až k mexické hranici.
Národní park Bears Ears byl přírodní památkou prohlášen teprve v prosinci loňského roku tehdejším prezidentem Barackem Obamou.
To dělá vrásky na čele majitelům pozemků, se kterými park nyní sousedí. Přicházejí o investory a jejich ropné studny ztrácejí na hodnotě.
Naopak nejstarší chráněnou rezervací na seznamu je Grand Staircase-Escalante. Leží také v Utahu.
Foto: NOAA
Simona Fendrychová Simona Fendrychová, Vanda Nárožná
5. 7. 2017 14:44
Americký ministr vnitra Ryan Zinke navrhl Donaldu Trumpovi zredukovat území národního parku Bears Ears v Utahu. Půjde o první přírodní památku z celkem 27, které bude prezident Trump přezkoumávat v rámci svého plánu na rozvoj federální půdy. Zatímco těžaři si mnou ruce, ochránci přírody spílají. Podle Zinkeho by se národní parky, které založili předešlí prezidenti, měly rozprostírat na co nejmenším možném území. Podívejte se na ty nejvýznamnější americké přírodní památky, které jsou nyní v ohrožení.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy