Při náletu na severozápadě Sýrie zemřelo nejméně 15 civilistů. Oblast kontroluje Al-Káida

ČTK ČTK
8. 7. 2016 13:16
Nejméně 15 civilistů, včetně dětí, zahynulo při pátečních náletech v provincii Idlib na severozápadě Sýrie, kterou z velké části ovládají islamisté hlásící se k teroristické síti Al-Káida. Informovala o tom exilová syrská organizace SOHR, která má síť spolupracovníků na syrském území. Syrský vládnoucí režim nemá nad provincií u hranice s Tureckem kontrolu od března 2015. Toto území je podle agentury AFP terčem téměř každodenních náletů syrského nebo ruského letectva. Nejméně 15 civilistů bylo zabito a 40 zraněno při náletech na Darkúš, sdělil agentuře AFP zástupce SOHR. Město ovládá fronta An-Nusra, která se hlásí k Al-Káidě, společně s dalšími menšími islamistickými skupinami.
Sýrie. Ilustrační foto.
Sýrie. Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Iráku zatkli organizátory pondělního útoku na bagdádském tržišti

V Iráku zatli lidi odpovědné za pondělní atentát, který si v Bagdádu vyžádal více než 30 mrtvých. Na twitteru to dnes oznámil premiér Mustafá Kázimí. K útoku, který zasáhl lidi na tržišti, se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

"Zatkli jsme všechny členy zbabělé teroristické skupiny, která naplánovala a provedla útok na tržišti Al-Vahajlát" ve čtvrti Sadr, napsal Kázimí. Podle něj mají zadržení stanout před soudem ještě dnes.

Další zprávy