Nálety arabské koalice zabily na severu Jemenu na 41 civilistů, desítky lidí jsou zraněni

ČTK ČTK
15. 3. 2016 18:39
Při několika leteckých náletech koalice arabských zemí na tržiště v jemenské provincii Hadždža bylo v úterý zabito nejméně 41 civilistů a dalších 75 osob bylo zraněno. Informovala o tom agentura Reuters s odvolání na místní nemocniční zdroj. Letadla bombardovala oblast v severním Jemenu kontrolovanou šíitskými rebely. Podle místní státní agentury SABA, kterou ovládají rebelové, bylo při útoku na místní rušný trh zabito nejméně 65 lidí a padesátka byla zraněna. Nedaleká nemocnice přijala desítky zraněných, ale žádné oběti, neboť rodiny si zřejmě mrtvá těla příbuzných již pohřbily. Podle mluvčího Lékařů bez hranic bylo do nemocnice převezeno nejméně 40 zraněných.
Nálety v Jemenu.
Nálety v Jemenu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy