Nálety v Jemenu znovu zabíjely civilisty. Zemřelo nejméně 12 lidí, včetně šesti dětí

ČTK ČTK
25. 8. 2017 12:08
Při bombardování obytné čtvrtě v jemenském Saná zemřelo v noci na pátek nejméně 12 lidí, a to včetně šesti dětí. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na záchranáře. Podle svědků nálet zřejmě podnikla letadla koalice vedené Saúdskou Arábií, která jemenské vládě pomáhá v boji proti šíitským povstalcům. Útok podle Reuters zasáhl dva domy na jižním předměstí Saná. Záchranáři se obávají, že počet obětí vzroste, protože vyprošťovací práce ještě neskončily. Jde o další útok v Jemenu, při kterém tento týden umírali civilisté. Podle Úřadu komisaře OSN pro lidská práva zemřelo za předchozích osm dní 58 civilistů, z toho 42 jich má na svědomí zahraniční koalice.
Lidé odnášejí oběti po náletu v Jemenu.
Lidé odnášejí oběti po náletu v Jemenu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy