Nalaďte se, přátelé: Ať na vás dýchnou Vánoce

Nalaďte se, přátelé: Ať na vás dýchnou Vánoce
Pojďme si odpovědět: Ne. (Momentka z obchodního centra v Dortmundu.)
Ztraceno v překladu. (Momentka z obchodního centra v Dortmundu.)
Pojďme se raději podívat na tradiční vánoční trhy. Třeba... do Maďarska.
Na Vörösmartyho náměstí v Budapešti se dobře pojí i popije; jde o tradiční místo, kde si místní dojdou na svařené víno a poklábosit.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
17. 12. 2013 6:00

Praha - Ať už se mu říká Ježíšek, Santa Claus, Děda Mráz nebo Pere Noël, dostává tento symbol štědrosti Vánoc i v době internetu miliony klasických dopisů.

Tento rok jich podle průzkumu mezi členy Světové poštovní unie OSN bude asi osm milionů. Osm milionů lístků plných dětských snů.

Kouzlo Vánoc je ale samozřejmě mnohem širší a dárky od Ježíška jsou jen "třešínkou"...

Nabízíme vám pokus zastihnout Vánoce v nejrůznějších podobách, které svátek má.

Přejeme příjemné prohlížení.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy