Nahlesová skončí v čele německých SPD, pokud neobhájí předsednictví frakce

ČTK ČTK
30. 5. 2019 19:24
Předsedkyně německé sociální demokracie (SPD) Andrea Nahlesová odejde pravděpodobně i z čela strany, pokud příští týden neobhájí funkci předsedkyně parlamentní frakce sociálních demokratů. Informuje o tom podle agentury DPA ve svém pátečním vydání německý deník Bild s odvoláním na zdroje blízké šéfce vládní strany. Sociálnědemokratičtí poslanci ve Spolkovém sněmu budou příští úterý předčasně hlasovat o tom, jestli v čele jejich frakce zůstane stávající předsedkyně strany. Hlasování se mělo uskutečnit až v září, ale samotná Nahlesová ve středu prosadila předčasný termín v reakci na propad SPD v evropských volbách a také v zemských volbách v Brémách minulou neděli.
Andrea Nahlesová
Andrea Nahlesová | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy