Nádraží osiřela. Tak Německo paralyzovala stávka strojvůdců

Nádraží osiřela. Tak Německo paralyzovala stávka strojvůdců
Koleje i nádraží osiřely.
Němečtí strojvůdci už druhý den stávkují za vyšší platy.
Až do pondělního rána bude vypravována jen asi třetina spojů.
Zbylé soupravy zůstanou stát v depech nebo na nádražích.
Foto: Reuters
Odbory žádají pro 20 000 strojvedoucích pětiprocentní růst mezd a kratší pracovní týden. Během čtyřdenní stávky jezdí jen asi třetina spojů.

Berlín - Strojvůdci největšího německého železničního dopravce Deutsche Bahn (DB) pokračují ve čtyřdenní stávce.

Stejně jako ve čtvrtek vyjede jen asi třetina souprav.

Na dálnici před Mnichovem stála auta v desetikilometrové koloně, u Düsseldorfu se protáhla dokonce na 30 kilometrů. Podle dopravních odborníků může být situace před víkendem ještě horší.

Stávka má trvat až do pondělního rána a dotkne se i železničního spojení mezi Německem a Českem. Vlaky na trati z Prahy do Berlína končí v Drážďanech. Na českém území ale železniční provoz ovlivněn není.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy