Naděje žije. V Pacifiku dál pátrají po stovce lidí z potopené lodi, o víkendu našli záchranný člun

ČTK ČTK
29. 1. 2018 10:14
V oblasti tichomořského ostrovního státu Kiribati dál pátrají po až stovce cestujících z lodi, která před týdnem ztroskotala. Pátrací operace byla obnovena poté, co novozélandští vojáci v neděli našli sedm přeživších v záchranném člunu. Do akce se nyní zapojí i Austrálie a Spojené státy. Loď, která zajišťovala spojení mezi dvěma kiribatskými ostrovy, vyplula 18. ledna a do cíle plavby dlouhé asi 250 kilometrů měla dorazit o dva dny později. Přeživší uvedli, že se ale loď potopila. Podle původních informací vezl trajekt asi 50 pasažérů. Kiribatský prezident ale v pondělí prohlásil, že na lodi bylo pravděpodobně dvakrát tolik lidí. V záchrannému člunu našli tři muže, tři ženy a 14letou dívku.
Novozélanďané našli záchranný člun se sedmi přeživšími z lodi, která ztroskotala v oblasti státu Kiribati.
Novozélanďané našli záchranný člun se sedmi přeživšími z lodi, která ztroskotala v oblasti státu Kiribati. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy