Náboženští fanatici vraždili v noci v okolí Moskvy řidiče

ČTK ČTK
6. 11. 2014 21:06
V desetičlenné skupině vrahů ze Střední Asie byly i tři ženy. Oběti si zločinci vybírali namátkou. Teď je dopadla policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Moskva - Ruská policie ve čtvrtek zadržela skupinu deseti zločinců, kteří prý dlouhé měsíce terorizovali ruskou metropoli. Na silnicích okolo Moskvy od loňského září údajně zavraždili zhruba dvacet automobilistů. Útočníci si své oběti nevybírali a podle policistů vraždili namátkou.

Obětí se mohl stát kdokoli, kdo po setmění projížděl se svým vozem v místech, kde banda číhala. Na silnici zločinci umístili pásy s kovovými hroty, a když automobil zastavil, řidiče i cestující zastřelili nebo podřezali.

Podle serveru LifeNews vyšetřovatelé zjistili, že motivem činu byla náboženská nenávist. Zadržení, mezi nimiž byly tři ženy, přijeli do Moskvy ze Střední Asie. Podle ruských médií jim nešlo o peníze, ale o "boj proti bezvěrcům".

Zatýkání se podle ruských novinářů neobešlo bez střelby, jeden z pachatelů byl zabit, když se pokoušel na zasahující policisty hodit granát. V domě přistěhovalců našli strážci pořádku množství zbraní a nábojů.

 

Právě se děje

Další zprávy