Náboženští extremisté plánovali na Silvestra v Turecku útok. Zadrženo 267 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 1. 2021 17:37
Turecké bezpečnostní orgány zadržely při prosincových raziích ve 33 městech a provinciích 267 lidí podezřelých ze spojení s teroristickými organizacemi. Je mezi nimi také 161 cizinců, informovala 2. ledna agentura Anadolu.
Turečtí policisté zasahují v ulicích Istanbulu (ilustrační foto).
Turečtí policisté zasahují v ulicích Istanbulu (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Policie při zatýkání vycházela z poznatků svědčících o tom, že náboženští extremisté plánovali na silvestrovskou noc teroristické útoky. Zátahy se zatýkáním se konaly mezi 20. a 31. prosincem, napsala agentura s odvoláním na sdělení ministerstva vnitra.

V dokumentu se rovněž uvádí, že v jiném případu nechal přistěhovalecký úřad zadržet dalších 69 cizích státních příslušníků, a to kvůli podezření na "spojení s oblastmi válečných konfliktů". Při tomto zatýkání policisté podle ministerstva vnitra zajistili zbraně, výbušniny a digitální dokumenty spojené s teroristickými skupinami.

Turecké bezpečnostní orgány pravidelně zasahují proti osobám podezřelým z příslušnosti k teroristické organizaci Islámský stát (IS). Ta se v posledních letech přihlásila k více útokům v Turecku. Patří k nim i přepadení nočního klubu Reina v Istanbulu o silvestrovské noci na přelomu let 2016 a 2017. Útočník tehdy postřílel 39 lidí a na 80 dalších zranil.

 

Právě se děje

Další zprávy