reklama
 
 

Na základní škole v Kalifornii střílel manžel jedné z obětí. Zastřelil dva lidi

11. 4. 2017 6:28
Třiapadesátiletý Cedric Anderson zastřelil svoji manželku, která na škole pracovala jako učitelka. Zemřel i jeden z jejích žáků. Muž při střelbě vážně zranil i další dvě děti. Podle policie měl muž kriminální minulost.

Sacramento - Při střelbě na základní škole v Kalifornii zemřela učitelka a jeden z jejích žáků podlehl následkům zranění. Střelcem byl manžel, který žil odloučeně. Ten nakonec obrátil zbraň proti sobě.

Muž při střelbě vážně zranil dvě děti, druhé zůstává v nemocnici a je ve stabilizovaném stavu, uvedl šéf místní policie Jarrod Burguan.

Střelcem byl třiapadesátiletý Cedric Anderson a obětí byla stejně stará Karen Elaine Smithová. Oba byli krátkou dobu manželé a zhruba měsíc a půl žili odděleně, napsala agentura Reuters.

Podle policie měl muž kriminální minulost, která zahrnovala domácí násilí a obvinění z držení zbraní.

Incident na základní škole North Park se podle Burguana odehrál ve třídě a oba chlapci byli zřejmě zasaženi neúmyslně. Stáli za Smithovou. Osmiletý chlapec zraněním podlehl, devítiletý chlapec je na dětské chirurgii v místní nemocnici a je ve stabilním stavu, dodal Burguan.

Zmíněná základní škola těsně sousedí s kampusem Kalifornské státní univerzity. Univerzita v reakci na střelbu vyhlásila poplach a nařídila studentům a učitelům, aby se ukryli.

Kalifornské San Bernardino bylo v prosinci 2015 dějištěm teroristického útoku, při kterém americký radikál pákistánského původu Syed Farook se svou ženou zastřelili 14 lidí. Oba při činu zahynuli.

autor: ČTK | 11. 4. 2017 6:28

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama