reklama
 
 

Na východě Ukrajiny se opět střílí, zemřel další voják, další čtyři jsou zranění

25. 6. 2018 8:02
Konflikt na Donbasu si od dubna 2014 vyžádal už více než 10 tisíc mrtvých.

Kyjev - Jeden ukrajinský voják přišel o život a další čtyři utrpěli zranění, když proruští separatisté na východě Ukrajiny ostřelovali pozice vládních vojsk. Oznámilo to v pondělí velení ukrajinské armády. Separatisté v neděli podle armádního komuniké porušili příměří v 22 případech, v deseti použili i těžké zbraně, zakázané mírovými dohodami z Minsku.

Mezi použitými zbraněmi byly houfnice ráže 122 milimetrů a minomety ráže 82 milimetrů, dále granátomety a velkorážné kulomety. Separatisté stříleli i z tanku a bojového vozidla pěchoty.

Separatisté naopak podle agentury DAN obvinili ukrajinskou armádu z porušování příměří. Palba vojáků při ostřelování vesnice Sachanka, ležící jižně od Doněcka, zranila padesátiletého civilistu. Zasypaly ho trosky při zásahu jeho domu dělostřeleckým granátem. Do nemocnice byl převezen s mnoha zraněními, která mu způsobily střepiny, uvedla povstalecká agentura.

Konflikt na Donbasu si od dubna 2014 vyžádal už více než 10 tisíc mrtvých.

Video: Největší evropská koksovna na frontové linii. Mohla by vyletět do vzduchu

V Donbasu se zase střílelo. Jedny z nejtvrdších bojů se odehrály na okraji města Avdijivka, kde se nachází největší evropská koksovna. | Video: Ondřej Soukup, Marek Dušák |  02:54

autor: ČTK | 25. 6. 2018 8:02

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama