reklama
 
 

Na východě Ukrajiny se opět střílí, zemřel další voják, další čtyři jsou zranění

25. 6. 2018
Konflikt na Donbasu si od dubna 2014 vyžádal už více než 10 tisíc mrtvých.

Kyjev - Jeden ukrajinský voják přišel o život a další čtyři utrpěli zranění, když proruští separatisté na východě Ukrajiny ostřelovali pozice vládních vojsk. Oznámilo to v pondělí velení ukrajinské armády. Separatisté v neděli podle armádního komuniké porušili příměří v 22 případech, v deseti použili i těžké zbraně, zakázané mírovými dohodami z Minsku.

Mezi použitými zbraněmi byly houfnice ráže 122 milimetrů a minomety ráže 82 milimetrů, dále granátomety a velkorážné kulomety. Separatisté stříleli i z tanku a bojového vozidla pěchoty.

Separatisté naopak podle agentury DAN obvinili ukrajinskou armádu z porušování příměří. Palba vojáků při ostřelování vesnice Sachanka, ležící jižně od Doněcka, zranila padesátiletého civilistu. Zasypaly ho trosky při zásahu jeho domu dělostřeleckým granátem. Do nemocnice byl převezen s mnoha zraněními, která mu způsobily střepiny, uvedla povstalecká agentura.

Konflikt na Donbasu si od dubna 2014 vyžádal už více než 10 tisíc mrtvých.

Video: Největší evropská koksovna na frontové linii. Mohla by vyletět do vzduchu

V Donbasu se zase střílelo. Jedny z nejtvrdších bojů se odehrály na okraji města Avdijivka, kde se nachází největší evropská koksovna. | Video: Ondřej Soukup, Marek Dušák |  02:54

autor: ČTK | 25. 6. 2018

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama