Na východě Ukrajiny padl další voják, jinak ale vládne dojednaný klid

ČTK ČTK
9. 9. 2015 14:44
Na východě Ukrajiny byl v noci na středu zabit další ukrajinský voják. Kromě toho ale od nového příměří, platícího od počátku školního roku, na frontě mezi vládními vojsky a proruskými separatisty vládne relativní klid. "Mezi jednou a druhou hodinou se nepřítel znovu snažil projít linií ukrajinské obrany Pak se rozhořel boj mezi skupinou diverzantů a ukrajinských vojáků. Po půlhodinovém střetu se nepřítel stáhl," uvedl armádní mluvčí Andrij Lysenko.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy