Úřady zakázaly létat českým strojům L-410 na východě Ruska. Po nehodě se obávají, že mají závadu

ČTK ČTK
25. 11. 2017 16:26
Po nedávném zřícení letounu L-410 českého původu zastavila správa Chabarovského kraje lety tohoto modelu na ruském Dálném východě. Týká se to tří strojů aerolinek Khabarovsk Airlines, napsal server Russia Aviation Insider. L-410 nevzlétnou kvůli možným technickým závadám. Vyšetřovatelé pracují se třemi teoriemi, co nehodu, při níž zahynulo šest lidí, způsobilo: nepřízeň počasí, pochybení pilota a technický problém. Podle meteorologů byly v místě nehody dobré povětrnostní podmínky. Letadlo se zřítilo na konci více než 800 kilometrů dlouhé trasy z Chabarovska do Nelkanu, jen 1200 metrů od přistávací dráhy na cílovém letišti. Neštěstí přežila jen tříletá dívka, která je vážně zraněná.
Ilustrační foto, letoun L-410.
Ilustrační foto, letoun L-410. | Foto: Tomáš Škoda
 

Právě se děje

před 21 minutami

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Ministerstvo financí připravilo další úlevu pro podnikatele. Těm, které zasáhla pandemie, odloží splatnost DPH do konce roku

Ministerstvo financí posune splatnost daně z přidané hodnoty (DPH) pro podnikatele z maloobchodu a služeb, na které přímo dolehla nejnovější vládní opatření v boji s koronavirem. Resort o tom informoval v pondělí. Splatnost DPH  za třetí čtvrtletí a září, která připadá na toto pondělí, posune resort do konce roku. MF zároveň upozornilo na to, že pardon se nebude týkat prominutí pokuty za opožděné tvrzení daně, a proto je nutné daňové přiznání i kontrolní hlášení podat v zákonné lhůtě. Odklad splatnosti MF provede prominutím úroků za pozdě zaplacenou daň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy