Na východě Francie se zřítila vojenská stíhačka, na palubě byli dva vojáci

ČTK ČTK
9. 1. 2019 19:21
Na východě Francii se našly trosky vojenské stíhačky, která ve středu odpoledne zmizela z radarů. S odvoláním na své zdroje o tom ve středu informovala agentura AFP. Francouzské úřady zatím informaci o pádu stroje nepotvrdily. Na palubě stroje byli údajně dva vojáci, jejichž osud je zatím nejasný.
Stíhačky Mirage 2000D.
Stíhačky Mirage 2000D. | Foto: Reuters

Trosky stíhačky Mirage 2000D se údajně našly v okolí východofrancouzské obce Mignovillard na úpatí pohoří Jura, asi 60 kilometrů severně od švýcarské Ženevy. Podle místního listu L'Est Républicain jsou části letounu rozesety na území o rozloze několika hektarů. Pátrání po posádce komplikuje hustá mlha a sníh.

Podle francouzských médií byli v letadle dva lidé. Armáda uvedla, že posádka absolvovala výcvik v nízké výšce, a bližší podrobnosti zatím odmítá sdělit. Podle agentury AFP vzlétl stroj z vojenské základny Nancy-Ochey na severovýchodě Francie.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy