Na Ukrajině udeřila prasečí chřipka. Kyjev hovoří o 25 mrtvých

14. 1. 2016 13:05
Pětadvacet lidí podlehlo na Ukrajině od začátku chřipkové sezony prasečí chřipce. S odvoláním na ředitelku státního chřipkového centra Tetjanu Dychanovskou to napsala agentura Reuters. Dychanovská neupřesnila, kdy chřipková sezona v zemi začala. Arménské ministerstvo zdravotnictví ve středu ohlásilo, že nákaze prasečí chřipkou podlehlo za prosinec a leden deset lidí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy