Na trajektu u břehů Norska uhořeli dva lidé

ČTK ČTK
15. 9. 2011 15:35
Většinu z 262 osob na palubě záchranáři převezli ve člunech do přístavu Alesund
Foto: Reuters

Oslo - Požár na norském trajektu Nordlys (Polární záře), který vypuknul před vplutím plavidla do přístavu Alesund, připravil o život dva lidi.

Další čtyři z celkem 202 cestujících jsou stále nezvěstní. Záchranáři po nich na lodi pátrají.

Několik pasažérů utrpělo popáleniny a nadýchalo se kouře. Dvanáct osob skončilo v nemocnici.

Přes polovinu cestujících a členů posádky převezli záchranáři na člunech do přístavu ještě dříve, než loď dorazila k molu.

Podle norských médií požár vypukl v motorovém prostoru lodi krátce před přistáním. Za trajektem se objevil obrovský chvost dýmu.

Podle mluvčího rejdařství Hurtigruten, které provozuje trajekty putující podél norského pobřeží, se remorkérům podařilo přisunout hořící loď k molu a ukotvit ji. Zbylí cestující a posádka se pak vylodili z požárem nezasažené části lodi přímo na pevninu.

Na lodi pracovalo celkem 55 členů posádky. Kromě mnoha hasičských týmů zasahovaly i dva záchranné vrtulníky.

Většinu z 262 cestujících a členů posádky převezli záchranáři na člunech do přístavu.
Většinu z 262 cestujících a členů posádky převezli záchranáři na člunech do přístavu. | Foto: Reuters

Centrum Alesundu muselo být následně uzavřeno pro provoz, protože ho zaplnil hustý černý dým z lodi. Podle norských médií byl požár v lodi kolem poledne jen lokalizován, ale nebyl ještě zcela uhašen.

Lodě rejdařství Hurtigruten sloužící jako trajektová služba podél mimořádně dlouhého pobřeží Norska jsou oblíbené i zahraničními turisty, protože cesta na nich poskytuje nádherné pohledy a průniky do norských fjordů.

Rejdařství podle agentury DPA připustilo, že na Nordlysu mohla být řada německých turistů. O jejich počtu ani o jiných národnostech evakuovaných cestujících zatím nebyly vydány žádné zprávy.

Loď Nordlys je 122 metrů dlouhá a byla vybudována v roce 1994 loděnicemi v německém Stralsundu.

 

Právě se děje

Další zprávy