Na těhotnou Francouzku v lese zaútočili psi. Před smrtí stihla zavolat partnerovi

ČTK ČTK
20. 11. 2019 12:54
Policie vyšetřuje smrt mladé těhotné ženy, kterou pokousali psi v lese Retz na severovýchodě Francie. Žena tam venčila pět vlastních psů, v oblasti byl ale zároveň pořádán hon na jeleny, napsal zpravodajský server BBC. Teprve vyšetřování však zřejmě určí, zda ženu napadla její vlastní zvířata nebo cizí lovecká smečka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock.com

Devětadvacetiletá žena podle prokurátora před svou smrtí stihla zavolat partnerovi, kterému sdělila, že má strach, že ji napadne smečka psů. Muž se ji vydal do lesa hledat, našel ji už ale bez známek života. K tělu ho přivedlo kňučení jejích psů, kteří se k ženě choulili, uvádí francouzská média. Podle příbuzných byla na okraji lesa, nedaleko od domova.

Příčinou smrti bylo "několik psích kousnutí na horních a dolních končetinách a na hlavě," shrnul výsledky pitvy prokurátor. Vyšetřovatelé momentálně testují 93 psů, aby určili, kteří z nich na ženu zaútočili. Mezi téměř stovkou podezřelých zvířat je i pět psů, kteří patřili ženě.

Francouzská lovecká asociace v prohlášení uvedla, že pro "účast loveckých psů ve věci úmrtí této ženy" neexistují žádné důkazy. Ve Francii se podle spolku nachází přes 30 000 loveckých psů. "Tito psi jsou vycvičení k lovení určité zvěře a aby za každých okolností poslouchali člověka," píše se v prohlášení.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy