Na těhotnou Francouzku v lese zaútočili psi. Před smrtí stihla zavolat partnerovi

ČTK ČTK
20. 11. 2019 12:54
Policie vyšetřuje smrt mladé těhotné ženy, kterou pokousali psi v lese Retz na severovýchodě Francie. Žena tam venčila pět vlastních psů, v oblasti byl ale zároveň pořádán hon na jeleny, napsal zpravodajský server BBC. Teprve vyšetřování však zřejmě určí, zda ženu napadla její vlastní zvířata nebo cizí lovecká smečka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock.com

Devětadvacetiletá žena podle prokurátora před svou smrtí stihla zavolat partnerovi, kterému sdělila, že má strach, že ji napadne smečka psů. Muž se ji vydal do lesa hledat, našel ji už ale bez známek života. K tělu ho přivedlo kňučení jejích psů, kteří se k ženě choulili, uvádí francouzská média. Podle příbuzných byla na okraji lesa, nedaleko od domova.

Příčinou smrti bylo "několik psích kousnutí na horních a dolních končetinách a na hlavě," shrnul výsledky pitvy prokurátor. Vyšetřovatelé momentálně testují 93 psů, aby určili, kteří z nich na ženu zaútočili. Mezi téměř stovkou podezřelých zvířat je i pět psů, kteří patřili ženě.

Francouzská lovecká asociace v prohlášení uvedla, že pro "účast loveckých psů ve věci úmrtí této ženy" neexistují žádné důkazy. Ve Francii se podle spolku nachází přes 30 000 loveckých psů. "Tito psi jsou vycvičení k lovení určité zvěře a aby za každých okolností poslouchali člověka," píše se v prohlášení.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy