Úřady chtějí zbourat skalní vilu na střeše paneláku

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
13. 8. 2013 12:20
Dům obklopený kameny, stromy a křovinami patří nejmenovanému čínskému magnátovi.
Dům v Pekingu se skálou na střeše. Autor: REUTERS/Jason Lee
Dům v Pekingu se skálou na střeše. Autor: REUTERS/Jason Lee | Foto: Reuters

Peking - Úřadům v čínské metropoli Pekingu se nezamlouvá bizarní obydlí, které vyrostlo na střeše 26podlažního panelového domu. Tvrdí, že vyrostlo bez povolení.

Podle zpráv tisku patří vila obklopená navršenými kameny, stromy a křovinami nejmenovanému magnátovi čínské medicíny.

Představitel městské části Chaj-Tien dokonce agentuře AP řekl, že stavbu nechají strhnout, pokud to neudělá její vlastník, anebo pokud během 15 dní nepředloží doklady o tom, že ji postavil v souladu se zákony.

"Zatím čekáme na odpověď," dodal městský úředník.

Místní média tvrdí, že obyvatelé domu si na obydlí na střeše často stěžovali. Podle nich poškozuje potrubí, ohrožuje celistvost budovy a dlouho do noci je epicentrem hlučné zábavy.

Skála na střeše domu je patrně umělá, ale tráva a stromy jsou živé, napsal server BBC.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy