Na střeše berlínského mrakodrapu Europa-Center hořelo, zasahovaly desítky hasičů

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 10. 2016 18:02
Hasiči v úterý asi po hodině zlikvidovali požár na střeše berlínského mrakodrapu Europa-Center. Na místě nebyl nikdo zraněn a večer má být v budově obnoven normální provoz, napsala tisková agentura DPA. Na místě zasahovalo kolem 60 hasičů. Příčina požáru zatím není jasná. Podle listu Berliner Morgenpost ale oheň zřejmě způsobila technická závada trafostanice. V mrakodrapu, z jehož střechy se valil hustý černý dým, je mimo jiné nákupní centrum. Policie nařídila evakuaci celé budovy.
Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 22 minutami

V Číně koronaviru podlehl osmnáctý člověk, tentokrát na severovýchodě

Nový koronavirus v Číně zabil dalšího člověka, tentokrát poprvé mimo centrální provincii Chu-pej. Úmrtí jednoho pacienta nakaženého virem dnes oznámil zdravotnický úřad provincie Che-pej na severovýchodě Číny. Podle agentury Reuters tak počet obětí viru stoupl na osmnáct.

Zdravotní komise provincie v dnešním prohlášení uvedla, že 80letý pacient zemřel už ve středu, ale do dneška nebylo potvrzeno, že byl infikován novým virem.

Předchozích 17 obětí bylo hlášeno z centrální čínské provincie Chu-pej, z jejíhož hlavního města Wu-chan se vir začal šířit do ostatních oblastí Číny. Počet potvrzených nakažených už překročil 630. Nákaza se kromě Číny objevila u jednotlivců také v Jižní Koreji, Japonsku, Thajsku, na Tchaj-wanu a mimo Asii ve státě Washington na severozápadě USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy