Na Srí Lance se šíří horečka dengue, nakazilo se už 76 000 lidí

ČTK ČTK
4. 7. 2017 18:12
Srí Lanka se potýká s dosud nejhorší epidemií chřipky dengue přenášené komáry, napsal zpravodajský server ABC News. Letos se touto nemocí, která se šíří převážně ve městech, nakazilo 76 000 osob a 225 infikovaných onemocnění podlehlo. Vláda v hlavním městě nasadila 400 policistů a vojáků na odklízení hnijícího odpadu, kaluží stojaté vody a dalších míst. K symptomům patří horečka, bolesti hlavy, kožní vyrážka podobná spalničkám a bolesti svalů a kloubů. V současné době není známa žádná účinná vakcína, lze doporučit jen používání chemických prostředků chránících proti komářímu bodnutí. Před horečkou dengue zejména v západní části země v úterý varovalo i Ministerstvo zahraničních věcí ČR.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy