Na středním Slovensku se zřítil vojenský letoun L-39. Oba piloti se katapultovali

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 10. 10. 2018 15:56
Nehoda se stala poblíž Sliače na středním Slovensku, kde armáda provozuje leteckou základnu.
Letoun L-39, ilustrační foto.
Letoun L-39, ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Bratislava - Na středním Slovensku se ve středu odpoledne zřítilo cvičné vojenské letadlo L-39. Na palubě byli dva piloti, kteří se před zřícením letadla stihli katapultovat a následně byli převezeni do nemocnice, sdělila mluvčí ministerstva obrany Danka Capáková.

Nehoda se stala mezi městem Sliač, kde slovenská armáda provozuje leteckou základnu, a nedalekou obcí Kováčová. Letadlo spadlo do neobydlené oblasti. Další detaily o havárii by měli v podvečer na tiskové konferenci poskytnout ministr obrany Peter Gajdoš, náčelník generálního štábu Daniel Zmeko a velitel vzdušných sil Ľubomír Svoboda.

Letadlo Aero L-39 Albatros je podzvukovým proudovým letounem, který byl vyvinut v 60. letech v tehdejším Československu.

Slovenská armáda zaznamenala v minulosti několik leteckých nehod. Například před třemi lety při nehodě armádního vrtulníku na východním Slovensku zahynul pilot. Vůbec nejtragičtější leteckou katastrofou v novodobé historii Slovenska byla v roce 2006 havárie slovenského vojenského letadla An-24 na severovýchodě Maďarska, při které zahynulo 42 lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy